v
Madison County, Alabama
x
SearchClear
Name (Ascending)
Time 
Case Number 
Judge: CHRIS COMER
Courtroom:
 ABERCROMBIE KEIMON T Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900352.00
 ALABAMA DEPARTMENT OF LABOR Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900183.00
 ALFA MUTUAL INSURANCE COMPAN Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2018-901439.00
 BALCH BROOKE Fri 11:00 AM 04/2647-CV-2016-000012.00
 BARNHART DEBORAH Fri 11:00 AM 04/2647-CV-2016-000012.00
 BRYANT CARLAE Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2018-901439.00
 CASCADE CAPITAL LLC ASSIGNEE Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900147.00
 CONCRETE BUILDERS INC. Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900183.00
 CRENSHAW HILTON J AKA JARRED Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900309.00
 DANA AYCOCK Fri 11:00 AM 04/2647-CV-2016-000012.00
 DAVIS KAMARA BOWLING Fri 11:00 AM 04/2647-CV-2016-000012.00
 HENDERSON VICKIE Fri 11:00 AM 04/2647-CV-2016-000012.00
 INGALLS JANICE Fri 11:00 AM 04/2647-CV-2016-000012.00
 JACQLYN SABRINA TEAL Fri 11:00 AM 04/2647-CV-2016-000012.00
 LIND MARGARET Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900250.00
 MORGAN ANDREW Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2018-901439.00
 PARKER MILTON Fri 11:00 AM 04/2647-CV-2016-000012.00
 PAYNE ANDRE B Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900147.00
 REDSTONE FEDERAL CREDIT UNIO Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900309.00
 REDSTONE FEDERAL CREDIT UNIO Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900352.00
 SANDRA MANGUM Fri 11:00 AM 04/2647-CV-2016-000012.00
 SPENCE JANETTE B. Fri 09:00 AM 04/2647-DR-2018-900821.00
 SPENCE STEPHANIE Fri 09:00 AM 04/2647-DR-2018-900821.00
 SPENCE STEPHEN Fri 09:00 AM 04/2647-DR-2018-900821.00
 SPENCE THOMAS H. Fri 09:00 AM 04/2647-DR-2018-900821.00
 STATE OF ALABAMA EX REL ROBE Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900314.00
 THE SPACE SCIENCE EXHIBIT CO Fri 11:00 AM 04/2647-CV-2016-000012.00
 U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATI Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900250.00
 WATKINS BRITTANY Fri 10:30 AM 04/2647-CV-2019-900314.00
Judge: CLAUDE E HUNDLEY III
Courtroom: MADISON COUNTY COURTHOUSE 8TH FL COURTROOM 5 RM 812
 ABOUDONIA TAREK Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004973.00
 BALDWIN MARY ELIZABETH Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003321.00
 BALL TERRY WAYNE JR Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003341.00
 BALL TERRY WAYNE JR Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000239.00
 BENNETT MARKEE KENYATTA Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-000995.00
 BRIGGS DAMION RASHAD Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004791.00
 BRIGGS DAMION RASHAD Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000470.00
 COWLEY SONYA RENEE Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000490.00
 COX MARCEL DUPRE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-005098.00
 CREEKMORE CANDY S Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000493.00
 CREEKMORE CANDY S Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000494.00
 DAVIS MARVELL ANDRE JR Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003296.00
 DURHAM JENNIFER D Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-005100.00
 ELAVON, INC. Fri 01:30 PM 04/2647-CV-2018-901719.00
 FARMER JAMES EDWARD Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000739.00
 GAYDEN PATRICE MONIQUE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003332.00
 GIDEON ANTONIO EARL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004324.00
 GRANT JAMES Fri 01:30 PM 04/2647-CV-2018-901719.00
 GREER MICHAEL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003745.00
 GREER MICHAEL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004683.00
 HARBIN ZACKARY AUSTIN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2017-000305.00
 HARDY CHRISTOPHER Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-000912.00
 HARDY CHRISTOPHER Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-000913.00
 HELMER RAYMOND CEE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004075.00
 HELMER STACI NESMITH Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003902.00
 JACOBS-EL HAKIM Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004567.00
 JACOBS-EL HAKIM Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004568.00
 JACOBS-EL HAKIM Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004569.00
 JAMEZ EDUARDO A Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000580.00
 JONES JAMAAL THOMAS Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2017-000486.00
 JONES WILLIAM D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000520.00
 JONES WILLIAM D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000521.00
 JONES WILLIAM D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000522.00
 LUSTER CYNTHIA B Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000446.00
 LUSTER CYNTHIA B Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000447.00
 MARONEY EMILY ALICE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2017-004380.00
 MEDINA JORGE ALEXANDER Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003261.00
 MITCHELL MAX R Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005004.00
 OSBORN TIMOTHY LYNN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000725.00
 OWENS ALLEN DALE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003312.00
 PARCUS JAMES E Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003282.00
 RELIFORD JEFFERY D/B/A/ALL A Fri 01:30 PM 04/2647-CV-2018-901719.00
 RICE CARSTEN ALLEN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004255.00
 RICKS DEVAN CLARENCE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-002694.00
 RUSSELL TANISHA LATRICE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004236.00
 SCOTT STEPHANIE N Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000530.00
 TAYLOR DESIREE ESLBETH Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2014-004446.00
 TAYLOR JOHN C Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000783.00
 WALKER DALVION K Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000457.00
 WALKER DALVION K Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000458.00
 WALKER SHANAUTICA D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005372.00
 WELCH ROGER D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000819.00
 WHITESIDE KHALIN TAJ JAVAUN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-001716.00
 WRIGHT DARYL LEE Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000557.00
 WYNN TYSHUN D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000787.00
Judge: D. ALAN MANN
Courtroom: MADISON COUNTY COURTHOUSE 2ND FL COURTROOM 3 RM 230
 AKANDE EDWIN AYODELE BAMID Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004832.00
 ALEXANDER PAREZ DESHAWN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2017-001124.00
 ALEXANDER PAREZ DESHAWN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003917.00
 ALLEN ALYSA Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000318.00
 ALLEN JESSICA MARIE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004789.00
 ANDERS MAURICE LESHAY Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2017-000609.00
 ANYANWU DAVID LAWRENCE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000343.00
 BABICZ JAMIE LEIGH Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000683.00
 BATTLE STACEY ANN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-005110.00
 BELL JAMICHAEL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004188.00
 BOYLE WAYNE WILLIAM Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000569.00
 BROOKS SHANIQUA DANEILLE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004249.00
 BULLION TREGG JOEL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004680.00
 CARTER JULIUS CARL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003740.00
 COLLIER PRESTON DARON Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003658.00
 COLLIER PRESTON DARON Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003675.00
 CONTRERAS FRANK R Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004098.00
 DARDEN QUINTERRANCE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004779.00
 DAVIS DANA CORNELIUS Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-005122.00
 DENHAM MATHEW CARLOS Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000137.00
 EDMONDSON MATTHEW DESHAWN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004782.00
 EDWARDS BRYAN JERMAINE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000663.00
 FORD VARIEN LAMONT Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003382.00
 HAWTHORNE ERIC RAYNARD Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000655.00
 HUSKEY JAMES MATTHEW Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004799.00
 HUTCHERSON JOHN DONALD Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003726.00
 JACKSON COLLIN ONEAL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000741.00
 JACKSON COLLIN ONEAL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000742.00
 JACKSON COLLIN ONEAL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-001167.00
 JEFFERSON RALPH EARL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004537.00
 JONES CHRISTOPHER ROBERT Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2017-000340.00
 JONES CORDARIAN CORNELL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004800.00
 KELLUM JAMES WILLIAM Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000665.00
 KING JUSTIN DEWAYNE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004212.00
 KNOX CRAIG A Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000672.00
 LUCY CORNELIUS LYDELL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000319.00
 MARTIN TERRELL ANTWON Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004828.00
 MATTHEWS GEORGE MONTON Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-002011.00
 MATTHEWS GEORGE MONTON Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-002012.00
 MAYERS JESSICA RENEE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004220.00
 MCGEE TYLER BLAKE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-001531.00
 METCALF CHRISTOPHER GRAY Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004658.00
 METCALF CHRISTOPHER GRAY Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-005050.00
 METCALF CHRISTOPHER GRAY Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000331.00
 MITCHEM JEREMY SCOTT Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2017-004370.00
 MITCHEM JEREMY SCOTT Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000721.00
 MORGAN JOSEPH TYLER Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004275.00
 MORROW MICHAEL DUSTIN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004223.00
 NAIL ERICA LEIGH Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-000125.00
 NORWOOD DUSTIN LEE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004809.00
 OGUINN KENNETH W Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004810.00
 OGUINN KENNETH W Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004811.00
 OWENS PHILLIP SPENCER Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2016-004497.00
 PATTON DERRELL JAMES II Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004286.00
 PEAVEY RYAN ANTHONY Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-005141.00
 RALSTON TOMMY LEE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004317.00
 RALSTON TOMMY LEE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000605.00
 SLEDGE JAMES BYRUM SR Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004298.00
 SMITH PHILLIP D Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004825.00
 STEPHENS REGINA DAWN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004823.00
 STEWART DEAUBREIGH Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004717.00
 SULEIMAN SALIM Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004821.00
 TARVER JOSEPH JADARIUS Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000358.00
 TEAMER RAFAEL JR Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000701.00
 THOMAS MARCUS ALLEN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-000282.00
 THOMAS SUSAN MARIE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004152.00
 TORBERT COLBY LEE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000327.00
 VASQUEZ ARNULFO PENA Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-002804.00
 WALLENSTEIN MARGARET LETITIAFri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000726.00
 WHITE JAYLUN DEMARCUS Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004771.00
 WIGINTON RONALD SHEA Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000184.00
 WILLIAMS PIERRE VON Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2017-001589.00
 WOODS EMMANUEL JACOBY Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000730.00
 WRIGHT DANNY JR Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004967.00
 YASITIS CASEY ANDREW Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000204.00
Judge: DONALD RIZZARDI
Courtroom: MADISON COUNTY COURTHOUSE 8TH FLOOR ROOM 800
 FERGUSON PATIENCE D. Fri 02:00 PM 04/2647-DR-2019-003154.00
 HORTON SEQUAN D. Fri 02:00 PM 04/2647-DR-2019-003154.00
 LANG MARY R. Fri 02:00 PM 04/2647-DR-2019-003123.01
 LANG RUSSELL L. SR. Fri 02:00 PM 04/2647-DR-2019-003123.01
 LEHMAN KARLA V Fri 01:30 PM 04/2647-DR-2019-003152.00
 MARTIN CHRISTOPHER Fri 02:30 PM 04/2647-DR-2019-003155.00
 MARTIN SHEREE Fri 02:30 PM 04/2647-DR-2019-003155.00
 NKURUNUNGI ANDREW Fri 01:30 PM 04/2647-DR-2019-003153.00
 NKURUNUNGI ASHLEY Fri 01:30 PM 04/2647-DR-2019-003153.00
 WILSON SCOTT E Fri 01:30 PM 04/2647-DR-2019-003152.00
Judge: DONNA S. PATE
Courtroom: COURTROOM NO 6 MADISON CO COURTHOUSE
 CORNERSTONE COMMUNITIES, LLC Fri 08:30 AM 04/2647-CV-2019-900778.00
 DOVIET SHARON (GAL) Fri 03:30 PM 04/2647-DR-2018-900131.01
 GROWING SMILES LEARNING & DA Fri 01:30 PM 04/2647-CV-2018-901067.00
 HALL JAMES ROBERT III Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2018-900718.00
 HAMLET KERSLYN Fri 01:30 PM 04/2647-CV-2018-901067.00
 MATTOX DONALD Fri 03:30 PM 04/2647-DR-2018-900131.01
 MATTOX ROBIN Fri 03:30 PM 04/2647-DR-2018-900131.01
 MULLINS STEVEN D. Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2018-900718.00
 PERKINS CHARLES R. III Fri 08:30 AM 04/2647-CV-2019-900778.00
 PURTER ANDREE & AS FATHER & Fri 01:30 PM 04/2647-CV-2018-901067.00
 PURTER NICOLE GOLDEN & AS MO Fri 01:30 PM 04/2647-CV-2018-901067.00
 PURTER XAVIER M A MINOR Fri 01:30 PM 04/2647-CV-2018-901067.00
 ROADSIDE TOWING Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2018-900718.00
 ROCKET CITY TOWING LLC Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2018-900718.00
Judge: JAMES P. SMITH
Courtroom: COURTROOM NO. 2 1ST FLOOR ROOM 534
 AKERS MATTHEW CLAY Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-003379.00
 BERTIN BRITTANY L Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004361.00
 BINFORD ANTHONY LOUIS III Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000139.00
 BORDERS ULYSSES URIAN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-000220.00
 BROWN ERVIN JAQUINN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003698.00
 BROWN ERVIN JAQUINN Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003915.00
 BRYANT ZACHARY TYLER Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003856.00
 BUCHANAN ERIC W Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000091.00
 BUCHANAN ERIC W Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000092.00
 BUCHANAN ERIC W Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000093.00
 BUCHANAN ERIC W Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000094.00
 BURTON MAURICE CORTEZ JR Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000732.00
 BURTON MAURICE CORTEZ JR Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000733.00
 CARSON WILLIAM Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2015-004152.00
 CHILDRESS COREY DANIEL Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2017-002563.00
 CODY RANDY KELLEN Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-000367.00
 CODY RANDY KELLEN Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-000368.00
 COX KEVIN WAYNE Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-000248.00
 DAILY EVA Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-002754.00
 DARDEN DAYSHA NASHELL Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-003716.00
 DAY LEKECIA Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003259.00
 EDWARDS DENNIS LEE Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-005125.00
 FLETCHER TRACEY EUGENE Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-005056.00
 FRASER SHAWN ALEXANDER Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-000181.00
 GALLARDO MARIA GUADALUPE Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2017-003462.00
 GALLIEN MATTHEW T Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005392.00
 GARRISON TAMMY RENEE Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-000281.00
 GRAYS TAMMARA LASHAY Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-003673.00
 HALL RONNIE C Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-003217.00
 HANSON ARTHUR R Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005397.00
 HAYWOOD MIKAYLA ARIEL Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-004261.00
 HILL ASHYA S Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005401.00
 HILL ASHYA S Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005402.00
 HILL ASHYA S Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005403.00
 HILL JACOB COTY Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2016-004654.00
 HOLCOMB SETH NATHANIEL Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004740.00
 JOHNSON CHRISTY JO Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-003754.00
 JOHNSON DEREK RYAN Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-000541.00
 JOHNSON GRAYLON LEWIS Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003681.00
 JOHNSON GRAYLON LEWIS Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003682.00
 KUBICSEK DANIEL LEE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003289.00
 LANIER AJANI I Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-002686.00
 LANIER RIVASHEQUE TRANAE S Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005453.00
 LOCKE ANDREW D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004409.00
 MARTIN BRITTANY LEE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-002120.00
 MARTIN BRITTANY LEE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-002764.00
 MARTIN BRITTANY LEE Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-003377.00
 MASSEY JEFFERY DWIGHT Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-003772.00
 MCCRARY WILLIE L Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005417.00
 MCCRARY WILLIE L Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005418.00
 MCCRARY WILLIE L Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005450.00
 MCCRARY WILLIE LEE JR Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004659.00
 MITCHELL LORNA DARIAN Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-003344.00
 MOORE BETHANY Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-002846.00
 MULLINS JOHN CURTIS Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-000276.00
 NELSON-MOORE BETHANY Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-005250.00
 NICHOLS SERGIO E Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004500.00
 NICHOLS SERGIO E Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004501.00
 NICHOLS SERGIO E Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004502.00
 NICHOLS SERGIO E Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004503.00
 NICHOLS SERGIO E Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004504.00
 NICHOLS SERGIO E Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004505.00
 NICHOLS TAYLOR JON Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-001997.00
 NORVEL TERASHA D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004417.00
 NORVEL TERASHA D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004418.00
 NORVEL TERASHA D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-004419.00
 NORVEL TERASHA D Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005011.00
 POPE DEVRON L Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000074.00
 RATLIFF KATHY SUE HENRY Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2014-002716.00
 RICE MARCUS TERRELL Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-000707.00
 ROBINSON GABRIEL T Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-002988.00
 ROBINSON GABRIEL TERRELL Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-002107.00
 ROMERO HOMAR Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-000348.00
 SCHNEIDER KELVIN ANDRE BENJAFri 09:00 AM 04/2647-CC-2019-000755.00
 SHARP JASON CHAD Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-000231.00
 SHEFFIELD JUSTIN A Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000078.00
 SHIRLEY DUSTIN RAY Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2018-002862.00
 SKINNER LECIL WILLIAM JR Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004250.00
 TERRY CHAD DAVID Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-000353.00
 TERRY CHAD DAVID Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-001315.00
 TOWNSEND LAKEIDA M Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005026.00
 TOWNSEND LAKEIDA MONIQUE Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-000357.00
 TOWNSEND LAKEIDA MONIQUE Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2019-001246.00
 TURNER JOSHUA PATRICK Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004673.00
 TYLER ELNORA O Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2017-004859.00
 VARNEY MICHAEL MATTHEW Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-000246.00
 WARREN JAMEEL CORTEZ Fri 10:00 AM 04/2647-CC-2019-000261.00
 WATSON KEVIN L Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-004186.00
 WHITE TYRONE Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005426.00
 WHITE TYRONE Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005427.00
 WHITE TYRONE Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005428.00
 WHITE TYRONE Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005429.00
 WHITE TYRONE Fri 10:30 AM 04/2647-CC-2018-005430.00
 WHITMAN JUSTIN TYLER Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2017-002967.00
Judge: RUTH ANN HALL
Courtroom: MADISON COUNTY COURTHOUSE 3RD FL COURTROOM 4 RM 334
 ALEXANDER CHARLES C BY & THR Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2016-901991.00
 ALEXANDER CHARLES C PERS REP Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2016-901991.00
 ALEXANDER LYDIA C ESTATE OF Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2016-901991.00
 APOGEE MEDICAL GROUP, ALABAM Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2015-902186.00
 B. D. Fri 09:00 AM 04/2647-CS-2010-000039.01
 BATES TAYLOR MICHELLE Fri 09:00 AM 04/2647-CS-2010-000039.01
 BODLA ADEEL ALTAF M.D. Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2015-902186.00
 CAUDLE CHRISTOPHER HAROLD Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2018-901411.00
 CHS PROFESSIONAL SERVICES CO Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2015-902186.00
 COBBLESTONE CONDOMINIUM ASSO Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2018-901411.00
 COMMUNITY HEALTH SYSTEMS, IN Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2015-902186.00
 COUCH THOMAS CODY Fri 09:00 AM 04/2647-CS-2010-000039.01
 CRAWFORD JOSEPH Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2015-902186.00
 CRESTWOOD MEDICAL CENTER Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2015-902186.00
 CROSS COUNTRY STAFFING Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2017-901882.00
 DARBY RICHARD JR. Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2018-902310.00
 EAN HOLDINGS LLC Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2016-901991.00
 ELAB SOLUTIONS CORPORATION D Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2017-901882.00
 ENTERPRISE HOLDINGS Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2016-901991.00
 ENTERPRISE RENT-A-CAR Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2016-901991.00
 HELSPER JULIA KOVALCIK Fri 09:00 AM 04/2647-DR-2018-900146.00
 HELSPER TAYLOR EDWARD Fri 09:00 AM 04/2647-DR-2018-900146.00
 HUDAK TAYLER Fri 09:00 AM 04/2647-DR-2019-900134.00
 LOVEDAY MIRANDA PAIGE Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2016-901991.00
 MADISON PRIMARY CARE Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2015-902186.00
 SANDERS JERRAN KASHIEF Fri 09:00 AM 04/2647-CC-2018-000306.00
 STATE FARM MUTUAL AUTOMOBILE Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2016-901991.00
 THATE EMMETT Fri 09:00 AM 04/2647-DR-2019-900134.00
 THATE MASON Fri 09:00 AM 04/2647-DR-2019-900134.00
 THE VANDERBUILT UNIVERSITY Fri 09:00 AM 04/2647-CV-2018-902310.00
Judge: WILLIAM D. PAGE
Courtroom: COURTROOM NO. 1 SECOND FLOOR
 ALSANABANI SHAHEEN A MINOR Fri 02:00 PM 04/2647-CV-2019-900086.00
 CHARLESTON MONIQUE LASON WILFri 02:00 PM 04/2647-CC-2019-000126.00
 CLING TANYA LYNN Fri 02:00 PM 04/2647-CC-2019-001110.00
 CLING TANYA LYNN Fri 02:00 PM 04/2647-CC-2019-001111.00
 CRESTWOOD MEDICAL CENTER Fri 02:00 PM 04/2647-CV-2019-900086.00